Hurmaa-apelsini jogurtijäätis

Eile Prismas ilusaid Iisraeli hurmaasid kotti kühveldades teadsin, et teen neist jäätist. Et seda headust ja maitsvust jätkuks ikka kauemaks ja saaks sügavkülmas nosimas käia. Täna otsisin jäätise jaoks jogurtit, aga tulin poest välja ka apelsinide ja apelsinimahlaga. Kuidagi tuleb ju hurmaade läilat magusust tasakaalustada. Nii sündis see jäätis.

  • 5 hurmaad
  • 1 apelsini riivitud koor ja väljapigistatud mahl
  • klaas apelsinimahla
  • tops LaCrema koorejogurtit (vanillimaitseline)

Mis seal ikka! Hurmaad püreestada ja segada muude koostisosadega. Hoolikalt. Siis panna karbiga külma ja soovi korral esialgu iga paari tunni tagant segamas käia, kui just jäätisemasinat ei oma. See aitab jääkristallide vastu. Liitrisesse jäätisekarpi mahtus ära ja jäi ülegi, kui kogused huvitavad.

Hurmaajäätise valmimine

Hurmaa annab kreemja konsistentsi ja apelsin tasakaalustab magusa hapukusega. Teadupärast on hurmaa kasulik ka veel. A- ja C-vitamiinivaegust hurmaaga maiustajad igatahes kartma ei pea. Mul oli kunagi A-vitamiini normi täissaamisega probleeme. Enam vist mitte. Täpselt ei tea, pole ammu menüüanalüüse teinud. Kiudaineid ja flavonoide saab ka kuhjaga. See väide, et rannahooajaks valmistujatele sobib, kuna sisaldab vähe rasva, paneb naerma. Puuviljad ja rasvad ei käi eriti kokku nagunii. Milleks veel eraldi välja tuua? Sama tobe, kui kleepida kummikommidele silt “Rasvavaba!”. Kummikommides ei peagi rasva olema, see-eest on nad räiged suhkrupommid ja see pole üldse mitte hea.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s