Küsimus eetilistele taimetoitlastele

Pärast taimetoidumessi külastamist olen natuke rohkem köögi- ja puuvilja söönud ja terve liitri imemaitsvat kaerapiima ära joonud. Sojaõgardit minust ei saa, kuna see pole nii super-hüper-tervislik nagu kiidetakse, aga otsustasin menüüd natuke enam naturaalsuse poole nihutada. See tähendab, et ostan võimalikult vähe töödeldud kraami ja teen ise süüa. Mõneski mõttes ei erine see palju mu praegustest harjumustest. Samas, lülitan menüüsse ka uusi huvitavaid roogasid, nagu kaerapiim, mida saab edukalt ise kaerakruubist teha. Vaja veel vaid talupoode ja/või turgusid külastada või otse Kaarli Talukaubast hunnik head-paremat tellida, et kruup kätte saada.

Eetilistel põhjustel minust arvatavasti taimetoitlast ei saaks. Olgugi et loomade puuris pidamine ei pane mind rõõmust rõkkama, arvan siiski, et looma- ja linnuliha + kala tuleb süüa. Eelistatult siis ehk vabalt peetud, et oleks ka oma kehale parem. Aga täitsa välistada ma loomseid toiduaineid ei soovi. Võib kõlada imelikult, aga me ei kujutaks ette, mis siis saaks, kui kõik lehmad-kanad-sead vabalt ringi jookseks ja keegi neid ei sööks. Kaos?

Tegelikult alustasin postitust seepärast, et üks küsimus on mind juba mitmeid päevi kummitanud. Mul on hetkel kolm kassi ning kindlasti on mul elu lõpuni rohkem või vähem kasse. Ilma ei oskagi enam elada, kuna nad on nii võrratud seltsilised ja mõnusa iseloomuga loomad. Aga. Kas näiteks eetilised taimetoitlased, kes loomade tapmist ei poolda ning väidavad, et loomi hullupööra armastavad, peavad kasse? Kass on teadupärast lihasööja. Kassiabis vabatahtlikuna olles olen kokku puutunud igasuguste isenditega. Need, keda aastaid on pudruga toidetud, vaevavad mitmed terviseprobleemid. Näiteks tuli peagu kõik hambad kassil välja tõmmata. Kass vajab elusolemiseks liha. Mida annab eetiline taimetoitlane oma lemmikule? Kas nad üleüldse kasse peavadki? Vot selline asi huvitab mind.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s