Võistluskalender suveks

Kaks jooksu on juba seljataga ning väline jooksuhooaeg seega alanud, aga olen end veel nii mõnelegi üritusele kirja pannud.

Sõprade triatlon, 4. juuni
See on minu ja Karli lapsuke, st. ise korraldame. Olen mitu korda Läänemaa terviseteed kasutades Haapsalu ja Riisipere vahel rattaga liigelnud ning kui arutasime omavahel, et sel aastal võiks vaheldumisi rattal ja joostes seda distantsi läbida, jõudsime kiirelt ideeni, et võiks kaasata ka teisi inimesi. Justkui iseenesest lisandus ujumisdistants ning oligi sündinud triatlon. Alustame Riisiperes väikse ujumislõiguga ning seejärel suundume terviseteele väntama ja jooksma. Mis selles erilist on? “Võistlus” (kui seda nii nimetada saab) toimub paarides, st. rada läbitakse koos sõbraga. Kahepeale on 1 ratas ning omavahel tuleb kokku leppida, millal vahetused tehakse. Kes tahab, võib kõik need 55 kilomeetrit joosta ja lasta kaaslasel vändata või vahetada poole peal või vahetada lühemate lõikude järel. Oluline on koostöö. Finišisse ehk Paralepa randa tuleb ikka koos jõuda, kuna aeg läheb kinni siis, kui mõlemad kohal on. Selline põnev pingutus on siis lähiajal ees. Üritame ka sõpru-tuttavaid end ületama ärgitada. Kõik on võimalik, kui väga-väga tahta! Hetkel on vaja paar korralduslikku küsimust lahendada, et kõik ikka sujuks. Transport on teema. Kavas on ka väike pastapidu eelmisel õhtul, et inimesed tutvuks ja paneks vaimu valmis! Pärast triatlonit sooviks Haapsalus ka väikse grillimise teha.

Ööjooks, 10. juunil Rakveres
Vahelduseks võiks ju hilisemal kellaajal ka jooksurajal lipata. Tegelikult on jahedamas õhus jooksmine igati tervitatav, suvel ongi liiga palav, et päeval end väga pingutada.  Kavas on poolmaraton ja uue isikliku rekordi püstitamine. Tahtsin juba eelmise aasta augustis kõvasti paremini joosta, aga lämbe džunglilik ilm, mis paljud jooksjad haiglasse saatis, rikkus kõik ära. Rakveres on hea tasane rada ja mõnus temperatuur. Kes teab, äkki saab aja alla kahe tunnigi. Senini jooksin poolmaratoni kõige kiiremini maratoni ajal, mil ajaks 2:08. Ja Rakveres on järgmisel päeval punklaulupidu ka, nii et igati põhjust sinnakanti suunduda. Ööbimine plaanis suvekodus Turbuneemes (50 km kaugusel). Keegi veel tulemas?

Kõva mehe jooks, 2. juulil Padulas
Oh, see on nii lahe jooks, et soovitan kõigil osaleda! Tegu on takistusrajaga, kust puhtana läbi ei pääsegi. Tuleb arvestada mudas roomamise, vees sumpamise ja heinapallidest üle ronimisega. Lõbus! Üks eelmise aasta lahedamaid avastusi. Vahemaa ka vaid 9-10 kilomeetrit, nii et ei midagi kontimurdvat. Nalja saab hoopis.

Estonian Adventure Run, 17. juulil Viljandis
Ka midagi, mis tõotab põnevaks kujuneda. 33 kilomeetrit vaimset jooksu, erinevatel lõikudel erinev teema. Ei ole traditsiooniline rada, kus ainult jooksed ja jooksed, vaid vahepeal tuleb end ka muudesse tegevustesse lülitada. Elujooks. Loodetavasti õnnestub mul ka sellele eelnevas Saaremaal toimuvas jooksulaagris ka osaleda. Ankeedi täitsin ära, eks nüüd ootan tulemusi. Nii-nii põnev oleks päevas kaks korda joosta ja teiste jooksjatega muljeid vahetada ning ka Saaremaaga tutvuda.

Narva energiajooks 13. augustil
Poolmaraton. Arvata on, et ilm on taas soe ja seega on see raskemat sorti jooks. Tegin huvitava avastuse (just praegu!), et Tallinna rahvajooks ei toimugi. Tuleb välja, et olen automaatselt Narva omale ümber registreeritud. See on muidugi ülihea uudis! Olingi kurb, et ei saa Narvat avastama minna, kuna samaks päevaks oli Tallinnas jooks planeeritud. Tuleb aga välja, et sõidan hoopis Narvasse. Vahva!

Rulluisumaraton 14. augustil?
 Suur küsimärk. Pole vist hea mõte kahel päeval järjest võistelda. Tulemused kannatavad. Aga ühel heal päeval tahaks küll rulluiskudel ka pikki distantse kihutada. Muidugi peaksin kõigepealt sellest hõõrumise probleemist üle saama: ei ole tore, kui rulluisutades jalad katki lähevad. Samas on võimalik ka 8. augustil või rulluisutada (Tartus). Imelik, miks mul üleüldse kalendris 14. august kirjas on?? Ei leia sellist sündmust netist.

Tallinna maraton 11. septembril
Minu teine maraton. Suvel kavatsen veel tempot ja vastupidavust arendada ja alla 4:15 joosta. Eelmisel aastal oli ajaks 4:27. Nüüd on mul vinged jooksujalatsid ka, nii et loodetavasti jääb valutav jalavõlv seekord ära. Nüüd on mu vaene vasak jalg ometigi toestatud! Parem ka, aga parem on normaalne, vasak on madala võlviga.

Järvejooksudele ma end veel registreerinud pole. Eks näis. Harku omale nagunii minna ei saa, kuna eelmisel päeval on Ööjooks. Ülemiste? 27. augustil täitsa saaks minna ju.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s