Tagasivaates

Ei kirjuta pikalt. Olen end briti kirjanduse teemalisi esseesid koostades piisavalt tühjaks juba laadinud. Nüüd on aeg end täis laadida. Sõnadega. Ja siis saab jälle tulistada. Lisan hoopis paar pilti vahepeal valminud toitudest. Korralikult kokanduslikke saavutusi jäädvustanud pole, ka selleks nappis aega. Nüüd läheb lahedamaks, kooliga enam-vähem ühelpool, ootan vaid lõputöö kaitsmist. Samas, varsti läheb jälle suureks kokkamiseks, kuna Karl peab sünnipäeva ja mul on kena menüü juba koos.

Ülevalt alla:

1) Tuuletaskute pilt Tartus toimunud Maris Arulepa prantsuse dessertide ja toidufotograafia koolituselt. Tore! Nüüd oskan keedutainast teha. Ekleerid ja tuuletaskud ootavad. Ekleere tegin küll, aga pildid polnud ilusad.

2) Lavašikrõpsud. Retsepti olen näinud siin ja seal. Olen varem proovinud tortilladega, kuna need ootasid nii ilusasti leivakapis. Majoneesiga varianti ei eelista. Merevaigu või muu sulatatud juustuga on parim. Ikka lavašile Merevaik peale, sellele soovi korral veel maitseaineid raputada (jäävad kenasti kinni) ja siis paariks minutiks ahju. Ülimõnusad ja tervislikud näksid. Uus lemmik.

3) Kohupiima-kaneelilõõts. Idee siit. Muutsin täidist ja seetõttu sain tulemuseks mitte nii rebitava saia, aga maitse oli suurepärane. Kadus kiirelt!

4) Variatsioon tiigrimuffinitest. Tehtud 10. mai hilistundidel, et Karl saaks 11. mail, oma sünnipäeval need kooli ehk tööle kaasa võtta ja kaasõpetajatele pakkuda. Päeva veetsin hoopistükkis Pärnus, kus õppisin motiveerivat intervjueerimist ning seejärel tulin koju ja magasin natuke peavalu välja ning seejärel läks kokkamiseks. Jäin ellu ning jaksasin järgmisel hommikul eksamit ka teha.
Jagasin taigna kolmeks: kakao ja rumm, vanilli (klassikaline), kookosega. Katsin pealt veel šokolaadiglasuuriga. Sel õhtul valmis ka 2 plaadipitsat, aga neid ei kirjutanudki kaameraga ajalukku.

Advertisements

One response to “Tagasivaates

  1. Pildid on head!

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s