Kõrvemaa kevadjooks tagasivaates

Kuupäev oli siis 23.04 ja päike säras juba üsna halastamatult. Ärkasin kell 7 uimasena, ise kergelt enda peale pahane, et uinumine niivõrd kaua aega võtnud oli ja uneaeg seetõttu (ja seepärast, et käisime lauamängutamas) lühenes. Hommikusöögiks natuke isetehtud pashat (ikkagi kevadpühad ju) ja siis rattaga rongile. Balti jaam. Teine rong. Aegviidu. Rattasõit. Kohal rohkem kui tund enne starti. Vara. Mis teha, sõltun ju rongigraafikuist.

Uitasin võistluskeskuses ringi. Lootus, et ka sel võistlusel saab jalatesti teha, st. jooksulindil lipata ja teada saada, millised jalatsid on minu jalale sobivaimad, kustus. Olen mõnes kohas testimist näinud, aga alati on meeletud järjekorrad, sest kõik tahavad teada, mis neile parim on. Sel päeval oli aega ja oleks jõudnud. Samuti meeldis see, et ühel rahvajooksul Pirital oli võimalik ka muid tervisenäitajaid – vererõhk, veresuhkur, hapniku %, rasvaprotsent –  kontrollida. Ega siis midagi, ühel hetkel tuleks spordiarsti ka külastada. Et teada. Et kindlaks teha, kas mul on mõni varjatud kolle, mis võib tugeva pingutuse korral avalduda. Ja pealegi meeldib mulle enda kohta igasugu põnevaid arvandmeid teada.

Soojendusjooks Griseldaga. Kaks päeva tagasi tehtud jõusaalitrenn andis lihastes pisut tunda. Mingi raskus oli sees. Jooksusamm ei olnud nii kerge, kui soovinuks. Sellest hoolimata täitsin oma eesmärgi ehk läbisin 16km kiiremini kui eelmisel aastal. Areng on oluline. Tahan saada paremaks jooksjaks ja inimeseks. Lisaks tõestasin sellega endale, et olen õigesti treeninud. See, et ka jõutrennidele suurt rõhku olen hakanud panema, pole jooksuvõimet vähendanud. Suutsin kiirust hoopis kasvatada, olgugi et sisehooajal väga palju jooksulindil ei lipanudki, vaid tegelesin pigem tantsu või bodypump’iga. Samas, jalgu treenin teisiti kui ülakeha. Treenin neis lihasvastupidavust, st. väga suurte raskustega ei tee, aga korduste arv on suurem kui näiteks ülakeha puhul.

6 minutit kiirem. Ajaks 1:30:25. Peab tunnistama, et rada oli nii füüsiliselt kui vaimselt raske. Pori ja lumi, libe. Tõusud, langused, mis tavaliselt rütmi paigast löövad. Ei lasknud end seekord neist häirida. Künkast üles rühkides panin käed kiiremini tööle ja jõudsin päris hea tempoga künkaharjale. Rada oli muudetud. Ilusa 16km pikkuse ringi asemel tuli esmalt 4km kaugusele lipata ja siis sama teed tagasi algusesse ning seejärel uuele ringile. Põhimõtteliselt sai ühte sama kohta 4 korda läbitud. Kõlab nagu minu õudusunenägu. Eelistan ringe, mitte edasi-tagasi tiirutamist, kuna viimane on masendav. Siiski, sain hakkama ja kindlasti oli see tahtejõule hea katsumus. Tuleb ka raskusi kogeda, et tugevaks saada. Tunnistan, et 16km jooksul vihkasin nii ennast, seda rada kui ka jooksmist üldiselt. Tempo oli kiire ja pulss kõrgel. Pärast finišit armastasin ennast, seda rada ja jooksmist taas. Tehtud! Paremini kui varem! Eesmärk saavutatud!

Ja siis tuli pikk ootamine. 3 tundi rongini. Kosutuseks pisut suppi, mõned venitused, kreem põlvedele (need said ikka korraliku koormuse, polnud ju ammu pikalt ja kiirelt jooksnud). Aegviidu. Raudteejaam. Uni tungib vägisi ligi. Päike. Tuul. Puhkama sain alles seitsme paiku. Oma kodu turvalisuses. Seal, kus kõige parem magada. Kuna selja taga oli kurnav päev, uinusin kiirelt. Mõneks tunniks. Oleks kohe pärast jooksu lõõgastuda saanud, oleks vähem und vaja läinud. Pooletunnine uinak oleks siis asja ära ajanud. Nina oli päiksest punane ja keha väsinud, põlved andsid tunda. Vajan uusi jooksutosse. Varsti lähen otsima ka. Õhtul ajasin end püsti, sõin ja käisime veel väljas jalutamas. Nimelt oli Keilas Jüriöö jooks, mis tähendas, et kari orienteerujaid, sealhulgas Erika, jooksid mööda Keila võsasid ringi ja otsisid punkte. Vot. Põlvede kangus hakkas kaduma ja kõndida oli üpris normaalne. Elu on ilus.

Miks ma Kõrvemaale ikka ja jälle tagasi lähen? Sest 2 aastat tagasi sai sealt alguse minu jooksuüritustel osalemise traditsioon. Kõrvemaa kevadjooks oli tollase elujooksu seminariga seotud. Minu jaoks. See oli see suur jooksusündmus, mille endale valisin. Raske rada, aga aina paremaks läheb.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s